poniedziałek, 2 lutego 2015

Ferie

Od dziś w naszym województwie są ferie. Nic nadzwyczajnego. Jednak rano przed przedszkolem byłam zdziwiona.Podjeżdżam samochodem pod przedszkole i gdzie zwykle mam problem z zaparkowaniem to dziś stało tylko jedno auto. Pierwsza moja myśl - jaki mamy dzień tygodnia? Taak - zapomniałam, że dziś zaczęły się ferie i miałam lekkiego stresa, że coś przegapiłam, o czymś zapomniałam. No, ale nic, teoretycznie za 5 minut Tusia zaczyna śniadanko, więc wysiadamy z auta i z duszą na ramieniu idę sprawdzić, czy drzwi są otwarte. Ulga - możemy wejść. Tam inna mama już wprowadzała do sali swojego synka i pytała się czy przez okres ferii dzieci będą w tej sali na dole i wtedy mnie olśniło!
W sumie dziś jestem mocno niedospana. Byłam do bardzo późna w pracy, bo mieliśmy zwózkę obuwia zimowego do centrali i musieliśmy je spakować i potem pół sklepu przestawić wg instrukcji.
Wracając do przedszkola i ferii to troszkę jestem zdziwiona jak mało dzieci jest w przedszkolu . Na 6 grup licząc około 30 dzieci w grupie, uzbierała się jedna grupa. Naprawdę tylu rodziców ma urlop w tym czasie? Rozumiem, że było ich malutko w okresie międzyświątecznym, ale naprawdę zdziwiła mnie tak mała liczba dzieci dziś rano.
A jak to wygląda u Was?

5 komentarzy:

 1. U nas w przedszkolu tego nie ma, ale zawsze zastanawia mnie dlaczego jak odbieram Majeczkę 15.20 to praktycznie nikogo już nie ma , wygląda na to że większość rodziców pracuje do 14 lub 15 ? nie mogę uwierzyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To podobnie jak u nas. Mąż jak odbiera o 16.15 to często jest ostatnia, czasami jest koleżanka. Ja pracuję na zmiany więc jak mam wolne to odbieram szybciej to i tak nieraz już przed 15stą jest garstka dzieci... Ciekawe gdzie ci rodzice pracują??

   Usuń
 2. Pamietam, ze u mojej matki bylo podobnie. Wielu przedszkolakow ma starsze rodzenstwo, wiec kiedy szkola ma przerwe, rodzice biora urlop i planuja zimowe wyjazdy na narty. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałam kilku znajomy jak jest w ich przedszkolach i jest sporo dzieci. Jednak faktycznie jak jest starsze rodzeństwo to i tak rodzice muszą brać urlop bo szkoła nie zapewni opieki, więc młodsze też się załapuje na ferie :)

   Usuń
 3. a u nas ferie przymusowe z powodu odległości;)

  OdpowiedzUsuń