czwartek, 11 grudnia 2014

Duży ekran

Część z Was pewnie wie, że poniedziałek był dniem, kiedy wygrałam w dwóch konkursach.
I już we wtorek odebrałam swoją pierwszą nagrodę, a mianowicie bilety do kina dla dwóch osób. Tusia jeszcze bierze antybiotyki, ale już bryka, broi i w ogóle to wulkan energii! Bilety musiałam wykorzystać do czwartku, więc postanowiłam, że do kina pójdę z Tusią, bo zawsze to jakaś odskocznia od wymyślania nowych zabaw :D
Wielkiego wyboru nie miałyśmy, bo albo Uwolnić Mikołaja (film familijny) albo 7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę (bajka). Pokazałam młodej w laptopie zdjęcia obydwu produkcji i wybrała bajkę. Jakoś mnie ten wybór nie zdziwił.
Co do samej bajki to nie jest jakaś rewelacyjna. Chcieli zrobić bajkę dla szerszej widowni, coś a'la Shrek, ale wg mnie nie wyszło. Pojawia się wiele postaci z innych bajek, jak Śnieżka, Czerwony Kapturek czy Kopciuszek. Tusi się podobała, bo oglądnęła całą i o to chyba chodzi, aby dzieciom się podobało :)  Były tylko momenty, że bała się złej czarownicy i trochę się do mnie przytulała. Najbardziej podobał jej się smok i krasnoludek Bobo oraz to, że dostała popcorn :)

Ja natomiast najbardziej zapamiętałam polski dubbing. Z początku tylko rozpoznałam tylko Wojciecha Manna (krasnoludek Pichcik) oraz Czesława Mozila (krasnoludek Śmieszek). Nie mogła za nic skojarzyć złej czarownicy Voldermorty w którą wcieliła się Snia Bohosiewicz. Też nie spodziewałabym się, że wilkiem był Macij Kurzajewski, a Czerwonym Kapturkiem była Agata Młynarska.

Czy polecam? Jako bajkę dla dzieci TAK, ale dorosły raczej nie będzie zachwycony. To nie jest bajka w stylu Shreka czy Epoki Lodowcowej....

 

6 komentarzy:

 1. Kochana, ja nie chcę siać paniki ale ostatnio w blogosferze tak głośno było o tych odblaskach w oczkach dzieci. Pewnie na tym zdjęciu tylko tak wyszło, ale zwróć uwagę na inne zdjęcia Tusi z lampą błyskową - czy nie ma białego odblasku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga, powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o jakiś odblaskach w oczkach. Oczywiście popatrzę na inne zdjęcia czy tak nie jest. A powiedz czym to grozi?

   Usuń
  2. Takie odblaski białe gdy wychodzą na zdjęciach z lampą mogą świadczyć o siatkówczaku. Przyjrzyj się innym zdjęciom i w razie czego skonsultuj z okulistą

   Usuń
  3. Na innych zdjęciach tego nie zauważyłam, ale poczytałam o tym siatkówczaku i żadnych objawów u Tusi nie zauważyłam :)

   Usuń
 2. I my sie musimy wybrać na cokolwiek, ale teraz to troche trudne będzie.
  W poniedziałek to trzena było totolotka puścić:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurcze, że ja o tym nie pomyślałam!!! ......

   Usuń