poniedziałek, 11 czerwca 2012

Test łyżeczek MAM Soft Spoon Set

Dziś kolejna recenzja kolejnego produktu firmy MAM.
Są to łyżeczki MAM Soft Spoon Set.

Do tej pory używałyśmy z Tusią łyżeczek MAM Feeding Spoon Set i dzięki temu mam porównanie w ich użytkowaniu. Na początku miałam trudność przestawić się na te łyżeczki, ponieważ są zupełnie inne od tamtych i musiałam "nauczyć" się karmić Martusię z tych łyżeczek.
Tak jak pisałam łyżeczki Feeding Spoon Set są idealne do nauki karmienia, a moja córeczka już nabyła tę umiejętność, więc przyszedł czas na zmiany i tak oto Tusia je już z łyżeczek Soft Spoon Set :)


Najpierw co mówi producent:

MAM Soft Spoon Set

Praktyczne łyżeczki z czujnikiem temperatury MAM Soft Spoon Set. Dzięki Soft Spoon pokarm ma zawsze właściwą temperaturę, a miękka łyżka jest lubiana przez dzieci.

  • Zbyt wysoka temperatura pokarmu jest sygnalizowana czujnikiem ciepła.
  • Miękki materiał, z którego jest wykonana łyżka, idealnia nadaje się do karmienia. Przede wszystkim podczas dynamicznych zabaw dziecka.A to nasza opinia o łyżeczkach:

Jak tylko wyjęłam je z opakowania od razu mi się spodobały, bo design jest ładny i nowoczesny, jak wszystko co ma w ofercie firma MAM.
W zestawie są 2 łyżeczki: obydwie mają  niebieską część do podawania posiłków. Różnią się kolorem uchwytów: różowy i niebieski.

Część  którą karmimy zmienia kolor gdy posiłek okazuje się za ciepły - u nas to trochę się nie sprawdza, bo Tusia je dość ciepłe obiadki i łyżeczka zawsze blednie. Gdybym miała karmić wg czujnika to obiadki byłyby za chłodne. To jest tylko taki drobiazg, który absolutnie nie ma wpływu na jakość karmienia.

Łyżeczka ma specjalnie wyprofilowany uchwyt, który ma ułatwić podawanie jedzenia. Dla mnie osobiście łyżeczka mogłaby być prosta jak Feeding Spoon Set. Nie jestem zwolenniczką tak wyprofilowanych uchwytów, ponieważ często to rodzic "ściąga" wtedy jedzenie z łyżeczki zamiast dziecka. A przy prawidłowym karmieniu wzmacniają się mięśnie okrężne ust i jest dobra praca języka. W efekcie przy prawidłowym sposobie karmienia maluch potrafią prawidłowo otwierać i zamykać usta (nie ślinią się) i nie wpychają języka między zęby. Nabierają więc nawyków, które przyczyniają się do prawidłowej wymowy głosek "m", "p", "b".


 Plusem jest jednak większa łyżeczka, bo można więcej nabrać pokarmu i to też bardziej płynnego bo są głębsze :)

Według mnie te łyżeczki są fajne, ale dla dzieci, które już potrafią jeść z łyżeczki. Raczej poleciłabym zacząć od łyżeczek Feeding Spoon Set (od 4 miesiąca) ,a łyżeczek Soft Spoon Set tak od 6 miesiąca lub później.

A tak wygląda karmienie łyżeczkami MAM Soft Spoon Set:
Zachęcam też do polubienia MAM na Facebooku  - kto lubi MAM ten ma 20% rabatu na zakupy :) 
- wystarczy kliknąć na banerek na mojej stronce u góry lub na dole :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz