środa, 23 maja 2012

morze nasze polskie morze: czyli Gąski, Kołobrzeg, Mielno...

Obiecałam, że napiszę wczoraj, ale była ładna pogoda i szkoda mi było czasu na siedzenie przed laptopem. Po śniadanku i ogólnym ogarnięciu się poszłyśmy na spacerek, który potrwał ponad 1,5 h, a że było gorąco to wróciłam zmachana uff.

A więc do rzeczy: urlopik się udał, pogoda trochę mniej, ale nie było najgorzej bo prawie nie padało więc w sumie nie narzekam.
Podróż: do Gąsek (między Mielnem a Kołobrzegiem) trwałą niecałe 4 godzinki. Baliśmy się jak Tusia zniesie tyle czasu w aucie, ale o dziwo super! Niestety spała tylko niecałą godzinkę i musiałam ją mocno zabawiać, ale przerwę mieliśmy tylko jedną na kawkę i zmianę pampersa.

Jako mama bardzo teraz doceniam miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom. Do takim miejsc można zaliczyć niektóre stacje benzynowe, które mają osobno łazienkę, gdzie jest przewijak i można sobie nasze skarby położyć i zmienić pieluszkę !!!

Do Gąsek dojechaliśmy koło 14stej i mocno wiało. Jak się później okazało przez większość pobytu wiało w naszym ośrodku, a dzięki temu, że to był ostatni ośrodek i za nim puste pole i wiaterek miał gdzie hulać. Wybierając ten ośrodek tego nie brałam pod uwagę. Czasami było tak, że wychodziliśmy poza poubierani i opatuleni, a dalej już tak nie wiało i inni ludzie byli poubierani na letniaka :P

Poza tym ośrodek piękny, mały (na razie tylko 4 domki) i cały dla nas, bo nikogo innego oprócz nas nie było. Całość ogrodzona, czyli bezpiecznie dla dzieci. Do tego: miejsce na ognisko, grill. Dla dzieci i dorosłych sporo atrakcji: lotki, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, ogromna trampolina, piaskownica, huśtawki różne i itp.

Ośrodek wygląda TAK

Czas mijał szybko. Gąski są małe więc nie ma za bardzo co zwiedzać, ale mają drugą co do wielkości w Polsce Latarnię Morską. Widok przepiękny, zapierający dech w piersiach.
Byliśmy też w Kołobrzegu, Koszalinie, Mielnie oraz bardzo przepięknym miejscu - OGRODY HORTULUS w Dobrzycy.

Jednak najważniejsza oczywiście jest Tusia i jest ogromna postępy, które zaczęły się właśnie na urlopie. Zaczęło się od tego jak z Mirkiem i Martusią poszliśmy spacerkiem na plażę. Mała siedzi niechętnie więc położyłam ją na kocyku. Na plaży było sporo patyków, więc wzięłam jeden, wbiłam go w piasek i posadziłam Tulinkę przed tym patykiem, a ona... zachwycona, chwyciła patyk w swoje malutkie rączki i siedziała jak stara!!! i wcale jak to zwykle było nie chciała się rzucać do tyłu i marudzić, tylko siedziała i siedziała i siedziała i gadała do tego patyka :)
Piasek jej nie przeraża, śmiesznie chciała go łapać a jak się udało to hyc i do buzi!!! Ale się tego piachu najadła, nie szło jej upilnować!!!
To tego siedzenia doszło jeszcze stanie na nóżkach - też to polubiła i lekko podtrzymana potrafi naprawdę ładnie i sztywno ustać.

Mam nadzieję, że teraz jej postępy w siadaniu będą wielkie, bo ładnie już siedzi, w większości podpiera się rączkami, ale potrafi je puścić i łapać równowagą. Oczywiście nie zostawiam jej samej siedzącej bo ma czasami niekontrolowane odruchy i leeeeci jak kłoda na dół :)

Jesteśmy przeszczęśliwi, że coś się ruszyło z jej postępami, bo ostatnio jakoś słabo było, jakiś zastój był. Już nie mogę się doczekać jak to powiem Panu Jackowi !!!

To by było na tyle. Mogłabym oczywiście opisywać szczegółowo wyjazd, ale nie mam tyle czasu i tak robię to od 6.30 rano kiedy mała jeszcze śpi, bo wieczorami mi się nie chce.

A to fotorelacja z wyjazdu (jest tego trochę, ale nie umiem wybrać tych kilku naj...):KOŁOBRZEG

   
pierwsza przejażdżka Tusi

w "oceanarium" w Kołobrzegu

atrakcja oceanarium - Nelka i Kondzik zachwyceni bo mogli pogłaskać :)

MIŁOŚĆ

 
rodzinnie


 W OŚRODKU
trochę % i powrót do dzieciństwa :P
  

Tusia zjadła pierwszego swojego ziemniaka z ogniska!

kuzyneczki!

daj buziaka mała :) PLAŻA W GĄSKACH
 
mamusia i córeczka :)
z gromadką szkrabków
  


OGRODY HORTULUS


PLAŻA W GĄSKACH
dla Ciebie córeczko tatuś zrobi wszystko!!MIELNO

polowe warunki przebierania pampersa :)
PLAŻA W GĄSKACH
Mirek robi ZAMEK - oczywiście dla Tusi :P


zdrówko!!!

"zestaw plażowy"

1 komentarz: